AG
Soru Sahibi
23 Aralık 2019 14:53

pilor santralize

sayın hocam degerli vaktini alıyorum kusura bakmayın endoskopi sonucumda pilor santralize ve fonksiyonel bulundu ne demek tesekkurler

4 cevap
Cevaplar (4)

Sayın Ayyıldız, Mide çıkışınızın yerleşim ve çalışmasının normal olduğu anlamna gelir.

24 Aralık 2019 09:36
AG
Soru Sahibi

Değerli hocam endoskop sonucum soyle biyopsi sonucum temiz çıktı tekrar endoskopi istedi başka doktor bur daha biyopsi yaptırmadım o da şöyle Ozofogus lümeni peristaltizim ve mukoza normal izlendi.z çizgisi 36 cm de geçildi.retfleksiyonda karşıya endoskpu gevşek olarak sarıyordu.mide lümeni hava ile rahat açılıyordu.motilite ve pili düzeni normal idi.mide açlık sıvısı normal.fundus korpus mukoza ve lümen normal .antrum mukozası hipermik ve ödemli.pilor santraline ve fonksiyona bulundu. Değerli hocam sonucum sizce nasıl. Ben de mide kapakçığı gevşekliği var kalbimde sıkışma ağrı yanma oluyor ben kalıcı tedavi istiyorum gebelik düşünüyorum ameliyat önerir misiniz önerirseniz hangisini önerirsiniz tesekkurler

24 Aralık 2019 15:01

Bu konuda kararı sizi takip eden hekimle birlikte almanız gerekir. ben sadece biyopsi yaptırmanızı önerirdim.

24 Aralık 2019 15:14
AG
Soru Sahibi

Doktor bey biyopsi sonucum temiz çıktı o yüzden gerek duymadı 2.biyopsiye.sorum şu reflu icin kesinctedavi istiyorum ameliyat olmamı önerir misiniz? 2. Olarak ise ben de antral gastirt var mide kendini onaran bir yapıya mi sahip yoksa hiç bir zaman gecmiceyecek mi oradaki iltihap 3.olrak ise mide kapakçığı da zamanla geçer mi o da kendi kendi onaran bir yapıya sahip midir tesekkurler

25 Aralık 2019 15:59

1. Ameliyat kararını buradan veremem. Asit reflü testlerinizin de yapılması lazım. 2. Uygun ilaç tedavisi ile santral gastrit tedavi olabilir 3. Mide kapakçığı bozulduğu zaman kendisini onaramaz

25 Aralık 2019 17:45
AG
Soru Sahibi

Doktor bey doktorum her ihtimale kolonoskopi yaptı ve sonuc şöyle Video kolonoskop ile girilerek terminal ileumda kadar girildi ve 20 cm kadar ilerlemendi.terminal ileumda lenfoid hiperplazi ile uyumlu görünüm izlendi. Ileocekal ağız çekim çıkan kolon heparin fleksura transvers kolon splenik fleksura inen kolon sigmoid kolon ve rektumda mukoza ve vasküler görünüm normaldir.cikista grace 1 iç hemoroid izlendi.doktor bey sonuçlar nasıl benim kafama takilan .terminal ileumda lenfoid hiperplazi ile uyumlu görünüm izlendi ne demek baktım hiperplazi hücrelerin çoğalması diyor bu normal midir bu cümle ne demek tesekkurler

11 Ocak 2020 14:22

Sonuçları doktorunuzla değerlendiriniz. Her tetkikinizi teyid etmem mümkün değil. İyi günler diliyorum. Bu kadar yeterli

12 Ocak 2020 21:12