BS
Soru Sahibi
19 Temmuz 2021 12:58

Ritim bozuklugu

Hocam kusura bakmayin tekrar rahatsiz ediyorum. Size aylar önce bir soru sormuştum. 2 sene önce oturduğum yerde ani başlangıçlı bir anda 160 lara cikan carpintim oluyordu diye. Bir iki kez de göz kararmasi yasadim. 6 ay cektim bu durumu. Çeyrek dideral icince carpintim düşüyordu. Ama testlerde ritim bozukluğu çıkmıyordu. Çünkü ani başlangıçlı çarpıntılar ekg holterde denk gelmiyordu. 3 eko(normal) 1 holter 8 ekg de hep sinus tasikardi çıkıyordu. Siz de bu durumun panik atak olabilecegini söylemiştiniz. Bu aniden baslayan çarpıntılarım 1.5 seneye yakindir yok geçti. Ama ya yine olursa korkusu hiç gecmedi. Gerçekten yakalanmamis olsa bile ritim bozukluğum olsaydi 1.5 senede ciddi bir durum yaşar miydim sizce? 1.5 senedir geçmiş olmasi ritim bozuklugu olmadigini destekler mi? Kusura bakmayin cok karişik oldu. Teşekkürler..

1 cevap
Cevaplar (1)
Op. Dr. Rıza Aktaş
Kalp Damar Cerrahisi

Evet ritim bozuklugu olsaydi gene cikabilirdi sure iyi olmasi zor olur budan sonra

21 Temmuz 2021 09:00