at
Soru Sahibi
8 Ekim 2021 06:50

Damar yolu sonrasi damarda sertlik

Merhaba, 1 eylül de ameliyat olmuştum; sağ elim üzerinden de damar yolu açılmıştı ancak plastik intraket alındıktan sonra bilek ve dirseğin yakınına kadar olan kısımda hafif şişlik, kızarıklık ve sonrasında morarma oldu. Şişlik, kızarıklık ve morluklar tamamen geçti fakat yaklaşık 5 cm uzunluğundaki damarın üstüne basınca çok hafif acı hissediyorum ayrıca damarda sert;dokununca sanki plastik kabloya dokunuyormuşum gibi oluyor ve damarın üstüde hafif yeşilimsi(çok dikkatli bakınca belli oluyor)...bunun için tedavi olmam gerekiyor mu; yoksa zaman içerisinde geçebilen birşey mi? Yaş 36. teşekkür ederim.

1 cevap
Cevaplar (1)
Op. Dr. Selim Tansal
Kalp Damar Cerrahisi

Büyük ihtimalle damarınızın içerisinde bir miktar pıhtı kalmış. Üzerinden 1 ay geçtiği için ek bir tedavi gerekli değildir elinizi kullandığınız sürece ya pıhtı yavaşça eriyecek yada damar vücut tarafından kontrollü olarak devre dışı bırakılacaktır. Eliniz şişmediği sürece günlük hayatınıza bir etkisi olmaz. Yaşınız genç olduğu için ileriki hayatınızda size problem çıkarmaz.Geçmiş olsun.

8 Ekim 2021 09:33