NG
Soru Sahibi
29 Mart 2023 10:15

Paranoya ve takıntı aynanda gibi bu yolla enfeksiyon olur mu?

Kedi deymiş bir sandalyeye eşofmanım deydi bu enfekte sayılır mı? Onunla yatarken iç çamaşıra da temas ediyor deyen kısım temas etti yani, onu elledikten sonra tuvalete gidiyorum felan bir sorun mu bu? Normalde eve kedi de giriyor yerlere basıyoruz ama iç çamaşırı giyerken ayagım da hafif deyiyor iç çamaşırına bunun ile aynı olay sanırım böyle düşünüp rahatlamaya çalışıyorum. Bir şey olur mu sizce eşofmanım temas etmesi? Sonra eşofmanım da yatakta yorgana deydi sonra iç çamaşırına deydi ordan iyice içeriye kadar ulaştı pislik diye düşünüyorum aklımda paranoya ve takıntı bir arada sanki. Sadece eşofmana deyse neyse ama onu elledikten sonra iç çamaşırı da ellemek şüpheli değil mi sizce de böyle durumlarda napıcam bilmiyorum ya hep ya hiç diye düşünüyorum ya banyoya o anda girmek ya da zaten bulaştı bulaşan diye bir şey yapmamak üstümü değiştirmemek felan. İç çamaşırı enfekte olmuş mudur acaba? Bir gün cidden bir şey olursa boş verecek gibi hissediyorum ama peşini bırakmak istemiyorum bu temizlik algımı oluşturmak istiyorum. Bilinçli olmak istiyorum kısacası. Bir de normal düşünebilmek istiyorum. ben takıntılıyım zaten bir şey olmaz diye bırakmak istemiyorum çünkü genital bölgeden idrar yolundan vajinadan çok enfeksiyon kaptım. Hasta olma hakkım bitti gibi hissediyorum en ufak şeyde azıcık da olsa enfeksiyon girecek vücuda ve benim antibiyotik kullanımım bittiği için ömrüm boyunca bidaha kullanmayacagım gibi düşüncelerle kötü hissediyorum. Azıcık enfeksiyon girse vücuduma bunu anlamam belirti vermez zaten. Maruz kaldıgımız süre ya da miktar düşününce yine bekiyorum zaten aynı çamasirlarla. Ne olacak bilmiyorum. Hiçteyim gibi ,tüm kendimi değerli şekilde sakınmalarım boşa gitti gibi hissediyorum. Genital bölge hastalıklarına karşı travmam var. Kediden de kapmıştım enfeksiyon. Böyle olunca travmam tetikleniyor.ne banyo çözüm ne üst dğiştirmek çünkü bunun benden kaynaklı bir şey olduğunu düşünmek istiyorum ve bekliyorum böyle.gerçekten zararlı durumlarda da böyle beklemekten korkuyorum benden kaynaklı diye kendimi sakinleştiriyorum ama bir doğrusu vardır bunun değil mi yardım eder misiniz? İlla enfeksiyon uzmanına sormama gerek yok sanırım.

1 cevap
Cevaplar (1)

Merhabalar Asya Hanım, Probleminiz düşünce süreçlerinizle alakalı gibi duruyor. Bir ruh sağlığı uzmanıyla detaylı bir görüşme yapmanızı öneririm. İyi günler.

29 Mart 2023 13:01