ŞP
Soru Sahibi
16 Şubat 2011 13:13

özlem hanım merhaba ben dişlerimi porselen yaptırıyorum kesimi oldugu gunde

özlem hanım merhaba ben dişlerimi porselen yaptırıyorum kesimi oldugu gunden berı korkunc agrılar yasıyorum.damagım şişti.su içerken bile zorlanıyorum.bu ağrılar normalmidir sizce?ve ne zaman düzelir?

1 cevap
Cevaplar (1)
Dt. Özlem Acar
Diş Hekimi

Merhaba Pınar hanım, Porselen yapımı aşamasında dişlerin boyu oldukça küçüldüğü için dişin canlılığını sağlayan sinir (pulpa) tabakasına çok yaklaşılır. Bu da sıcak ve soğuğun daha fazla hissedilmesine neden olup ağrıyı arttırır. Bu ağrılarınız oldukça normaldir ve hekiminizin önereceği ağrı kesiciler ve geçici dişlerin takılması ağrınızı azaltacaktır. dişleriniz takıldıktan sonra da bir süre ağrınız olacaktır. Bu ağrılar 10-15 gün içinde kendiliğinden düzelir. Sağlıklı günler dilerim

16 Şubat 2011 17:17