BS
Soru Sahibi
17 Aralık 2015 09:52

NASIL ZAYIFLARIM

MERHABA ÖZLEM HANIM , BEN HEP KİLO ALIYORUM UFAKLIGIMDAN BERI HIC VEREMIYORUM COKTA YIYORUM ARTIK ÖYLE BISEY OOLMUSKI AZ YEDIGIME KENDIMI BILE INANDIRDIM 18 YASINDAYIM 1,50 BOYUM VAR 75 KGYUM . SEVGILIM BILE BENDEN ZAYIF COK UTANIYORUM INSAN ICINE CIKAMIYORUM HEP HUZURSUZUM SPOR A BASLAYACAGIM BIRDAHA KI AY SPOR SALONUNA DIYET E DE KALKISTIM KAC KERE DAYANMKIYORUM IRADE SIFIR YIYORUM YIYIORUM COK YEMEDIGIME INANDIRIYORUM KENDIMI YARDIM EDIN NE OLUR NE YAPAYIM BEN

3 cevap
Cevaplar (3)

Merhaba Sevgi Hanım , kilo vermek sadece daha az yiyip daha fazla egzesiz yapmaktan öte bir şeydir. Uzun solukludur, yaşam şekli değişikliği gerektirir. Kısa sürede çok hızlı kilo vermeyi hedeflemek , aç kalmak ,sihirli formüller aramak ,monoton/yanlış diyetler yapmak , ' ya hep ya hiç' düşüncesinde olup arada bir kaçamak yapmamak hayal kırıklığına uğramanıza ,diyetten sıkılmanıza ve diyeti bırakmanıza sebep olur. Sonunda 'ben ne yaparsam yapayım kilo veremiyorum' gibi gerçek olmayan bir düşünceye kapılırsınız. Oysa kilo alımınızın altındaki sebepler ( hipotiroit, insülin direnci,kortizol, d vitamini düşüklüğü, anemi gibi) araştırıldıktan sonra diyetisyeninizin size özel hazırlayacağı beslenme programıyla tabi ki kilo verebilirsiniz, kendinize inanın. Sevgiler .

17 Aralık 2015 11:47
BS
Soru Sahibi

yok veremıyorum veremem de cok kötü bi durumdayım evden dısarı cıkasım gelmıyor ne yapcam ben böyle :(

18 Aralık 2015 10:05

Olumsuz düşünceleri bir kenara bırakıp, kararlı olun ve bir diyetisyenden yardım alın lütfen. Bu şekilde gereksiz yere kısır bir döngünün içine giriyorsunuz. Sevgiler.

18 Aralık 2015 15:11
BS
Soru Sahibi

75 KLİOYUM 55 60 OLURSAM DERİM SARKIK DURUR MU GÖBEGIM COK VAR CUNKU ZAYIFLARSAM KILO GIDECEK AMA DERI KENDINI TOPARLAR MI YOKSA SARKIK MI OLUR :(

25 Aralık 2015 18:31

Merhaba Sevgi Hanım, uygun diyet ve sporla sarkma olmayacaktır.

28 Aralık 2015 11:01