AE
Soru Sahibi
4 Nisan 2021 05:47

Müscüler Birdge

Müscüler Bridge Merhaba Hocam, 32 Yaşındayım. 3 yıldan beri çarpıntı şikâyetlerim doğrultusunda birçok usg ekg holter yapmama rağmen sorun bulunamayinca en son Bt Anjiyo yaptırdım. Anjiyo sonucum şu şekilde D1 gelişmiş görünümde olup sonrasında Lad'de uzun segment müsküler bridge izlenmiştir. Islem sırasında kardiyak hız düzensizliği nedeniyle değerlendirme optimal özelliklerde olmayıp, distal kesimde yoğun hareket artefarktları izlenmektedir. Lad'de müsküler bridge düzeyinde diffüz daralma mevcut olup, dıstal kesimde hipoplazi mevcuttur. Bunun üzerine islam yapılan yer beloc 25 mg ömür boyu kullanmami söyledi başka bir kardiyolog ilaca gerek yok dedi. Ve hala şikâyetlerim ara sıra oluyor. Bunun hayatı tehlikesi var mi ilaç kullanmalı miyim?

1 cevap
Cevaplar (1)
Prof. Dr. Öner Gülcan
Kalp Damar Cerrahisi

Geçmiş olsun, koroner anjiyo yapılıp değerlendirmek gerekir, by-pass ameliyatı yapılabilir

4 Nisan 2021 06:48