ÖG
Soru Sahibi
17 Ekim 2021 02:17

Ameliyat olmalimi

Hocam merhaba babam 2014 yılında 4 damar değidi baypas oldu sırt ve mide ağrısı şikayetiyle gitti dr. Kasıktan anjiyo yaptı dana önce bacaktan alınıp kalbe takılan ana damardan birinin tıkalı olduğu tespit edildi prof 80 yaş hasta olması nedeniyle 2. Amaliyatı uygun görmedi ilaç tedavisine başladı. Ancak babam ilaç sonrasında da kulunç ağrısı devam ediyor öneriniz nedir hocam saygılar.

1 cevap
Cevaplar (1)
Prof. Dr. Öner Gülcan
Kalp Damar Cerrahisi

İyi günler, geçmiş olsun, hastanın anjiyosunu ve kendisini değerlendirmeden bir yorum yapmak yanlış olur. İlaç tedavisi ile rahatlamayan hastalar, uygun damar yapısı olduğunda, ek risk faktörü yok ise ameliyattan fayda görebilirler. yakınınıda bulunan bir kalp damar cerrahı tarafından değerlendirilmesi uygundur

17 Ekim 2021 16:41