16 Haziran 2019 03:03

Milimetrik lenf nodü

1 sene önce doktora gittim fazla gaz çıkarma gibi nedenlerden,doktor iltihabi bagirsak hastaligindan süphelenip tomografi cekti.Baska doktorlara da gittim birseyin yok dediler. Sonra makat yanmasi ve yellenme yüzünden baska gastroentolog rektoskopi yaptı epitelize anal fissür çıktı.1 sene onceki sonuclarim sunlar-Radyolojik bulgular: Üst abdomen BT: ABDOMEN DUZEYINDEN GECEN KESITLERDE KARACIGER NORMAL BOYUTLARDA,DÜZGÜN KONTURLUDUR.PARANKIM DANSITESI HOMOJEN VE NORMALDIR.FOKAL LEZYON SAPTANMAMISTIR.VASKULER DAGILIM NORMAL SINIRLARDADIR. SAFRA KESESI DUVAR KALINLIGI VE TRANSVERS CAPI NORMALDIR. INTRA VE EKSTRAHEPATIK SAFRA YOLLARI OLAGANDIR. DALAK NORMAL BOYUTLARDA HOMOJEN IZLENMEKTEDIR.. PANKREAS BOYUTLARI DANSITESI NORMALDIR. PANKREASTA KITLESEL LEZYON SAPTANMAMISTIR. HER IKI BOBREGIN BOYUTU YERLESIMI PARANKIM KALINLIGI DANSITESI VE TOPLAYICI YAPILARI NORMALDIR.BOBREK FONKSIYONLARI OLAGAMDIR TAS YA DA YER KAPLAYICI OLUSUM YOKTUR.BILATERAL URETERLER DISTALE KADAR NORMAL OLARAK IZLENMEKTEDIR.BOBREKUSTU BEZLERI NORMAL BOYUT VE YAPIDADIR. AORTA, VENA KAVA INFERIOR VE DIGER ABDOMINAL ANA VASKULER YAPILAR NORMAL SINIRLARDADIR. PORTAL SISTEM TUM DUZEYLERDE OLAGAN KALIBRASYONDADIR...BATIN ICI KOLLATERAL YAPI SAPTANMAMISTIR...BARSAKLARIN BATIN İÇİ DAGILIMI CAPLARI VE DUVAR KALINLIKLARI INCELEME SINIRLARINDA NORMALDIR.. INCEBARSAK MEZENTERINDE ÇEKUM MEZOSU İÇERİSİNDE EN BUYUKLERININ KISA AKS ÇAPI 1 CMYI AŞMAYAN MULTIPLE LENF NODLARI IZLENMEKTEDIR...MESANE NORMALDIR.PROSTAT NORMAL HACIMDE DUZGUN KONTORLU VE HOMOJENDIR.SEMINAL VEZIKULLER DOGAL GORUNUMDEDIR.PELVISTE SERBEST YA DA LOKÜLE SIVI SAPTANMAMISTIR.PATOLOJIK BOYUTLARA ULASAN LENF NODU AYIRT EDILMEMISTIR..KEMIK YAPILAR,EKLEM ILISKILERI YASLA UYUMLU GORUNUMDEDIR...SONUÇ::MEZENTERDE ÇOK SAYIDA MİLİMETRİK BOYUTLU LENF NODU...BUNLAR TOMOGRAFI SONUCUM HOCAM...KAN TAHLILLERIM DE NORMAL HEMOGRAM TESTLERI DE NORMAL.GAZ PROBLEMIM VE MAKATTA YANMA VE AGRI VAR SIZCE NEDIR NE YAPMALIYIM KANSER GİBİ BİRSEY VARMIDIR

1 cevap
Cevaplar (1)
Prof. Dr. Göktürk Maralcan
Genel Cerrahi , Endokrin Cerrahisi , Meme Cerrahisi

Gaz problemini gastroenteroloğa danışmalısınız. Makatta yanma ve ağrı için genel cerrahi uzmanına muayene olmalısınız. Her ikisinin de deneyimli olması tercih edilir. Kanser gibi bir şey olabileceği olasılığı son derece düşük. Bu gibi şikayetleri bizler muayene edip tetkik istemeden çözemeyiz. Bu yüzden ancak bu kadar cevap verebiliyorum. Sağlıcakla kalın.

28 Temmuz 2019 15:02