DS
Soru Sahibi
23 Mayıs 2011 23:06

Merhabalar; Geçen sene temmuz ayında alt bacağıma yaptırdığım lazer epilas

Merhabalar; Geçen sene temmuz ayında alt bacağıma yaptırdığım lazer epilasyon sonrasında bacağımın birçok alanında yüksek frekanstan kaynaklanan atış yapılan yerlerde yanıklar oluştu. Yanıklar ilk önce kızardı sonra su topladı. Cildiye doktoruna gittiğimde excipial lipo ve protopıc 0,1% ilaçlarını verdi. Bunları kullandım ama şu anda bacaklarımda hala beyaz lekeler var. Neredeyse 1 senedir bu ilaçları kullanıyorum. Çeşitli yerlerde özellikle protopic ilacının yan etkilerinin olduğunu okudum. İlaçları kullanmaya devam etmeli miyim? Yoksa tedaviyi burada sonlandırmalı mıyım? Bacaklarımda oluşan beyaz lekeler için ne yapabilirim?

1 cevap
Cevaplar (1)

Öncelikle geçmiş olsun. Lazer uygulamasının güneş gören açık cilt alanlarında bronz tene uygulanması doğru değildir ve sıklıkla açık veya koyu renk değişimleri hatta yüzeyel yanıklarla karşılaşılabilir. Su toplamış olması yanığın daha derin bir seviyede olduğunu gösteriyor fakat görmeden kesin birşey söylemek çok zor. İyi bir güneş koruyucu ile bacağı güneşlendirmek ve yavaş yavaş pigmentasyon artışını sağlamak lazım. Fakat açık renkli izler kaldıysa bu alanlarda giderek artan dozda ve sınırlı güneş teması olmalı. Yine sabah veya *** *** ** saatleri arasında daha hafif veya gölgede bronzlaşma sağlanabilir.

27 Mayıs 2011 15:32