TA
Soru Sahibi
19 Ekim 2010 17:06

merhaba yasemin hanım ben 7 haftalık hamileyim aşırı kanamam oldu düşük yap

merhaba yasemin hanım ben 7 haftalık hamileyim aşırı kanamam oldu düşük yaptığımı sanmıştım o kadar fazlaydı kanamam hemen dr gittik ultrasyonda bebek duruyormuş kalp atışlarıda varmış kesenin etrafında kanlanmada yokmuş.progestan hapı verdi dr kullanıyorum şimdi kanamam yok bir seferlik oldu ama sebebi neden onu merak ediyorum neden kanamam oldu bebeğin sağlığı iyimidir sakat falan olma riski varmı acaba tekrar dr gitmelimiyim 2 hafta sonra gel dedi dr bi sorun varmıdır acaba şimdiden tşkler

1 cevap
Cevaplar (1)
Op. Dr. Yasemin Yıldız
Kadın Hastalıkları ve Doğum

Aynur hanım, gebeliğin ilk 3 ayında başlayan giderek artan kanamalar düşük tehdidini işaret eder.Sizin durumunuzda kanama devam etmediği,usg de gebelik ile ilgili olumsuz bir durum saptanmadığı için şu anda endişelenecek bir durum yok.İlacınızı kullanın, istirahat edin, bol su için ve eşinizle cinsel ilişkiye girmeyin.Mutlaka usg kontrolünüzü yaptırın.Geçmiş olsun.sevgiler.

19 Ekim 2010 20:16