GB
Soru Sahibi
28 Ekim 2010 09:58

Merhaba Yasemin hanım 1 aylık evliyim ama henüz ilişkiye girmeyi başaramadı

Merhaba Yasemin hanım 1 aylık evliyim ama henüz ilişkiye girmeyi başaramadık pskolojik olarak rahat olduğumu düşünüyorum sanırım sorunum bu değil Ama bi türlü birleşemedik yazınızda okuduğum gibi içeri girmeyi engelleyen bi duvar varmış gibi... bide sizce sorunumuz vajinusmus mu acaba. bahsettiğiniz düşüncelere kapılmamak için yardımınızı rica ediyorum.İşimiz gereği çok kırsal bi ilçedeyiz bu yüzden bi uzmana da gidemiyoruz cevabınızı ve yardımınızı bekliyorum şimdiden teşekkürler kolay gelsin

1 cevap
Cevaplar (1)
Op. Dr. Yasemin Yıldız
Kadın Hastalıkları ve Doğum

Büşra merhaba,öncelikle yüzeysel bir muayene ile anatomik bir sorun olmadığından emin olmamız gerekiyor.Eğer vajinismusun nedenini bulursak çözümüde kolaylaşır.Eğer ankara ya gelebilirsen yaklaşık 3-7 günlük tedavi sonrası bu sorundan kurtulabilirsin, vajinismus tek başınıza, zamana bırakarak, kendiliğinden çözülebilecek bir durum değildir.Çok fazla gecikmeden yardım almalısın.sevgilerimle.

28 Ekim 2010 20:00