FA
Soru Sahibi
26 Kasım 2007 01:39

merhaba kızıma kan tahlili sonucunda kabakulak teşhisi kondu geçensene ama

merhaba kızıma kan tahlili sonucunda kabakulak teşhisi kondu geçensene ama şimdi tekrar kulak altında şişme var ve yine götürdüm kan tahlili yapıldı sonuç tekrar kabakulak olduğu yönde geçen senede kabakulak teşhisi kondu dedim ve çok emin olmamakla beraber yumuşak doku enf.teşhisi koydular ama ben şimdi endişeliyim çünkü geçen sene yalnış teşhis koymuş olabilirler bu daha çok benziyor dediği halde doktor antibiyotik verdi kullanmamızda sakınca olabilirmi yani bir zararı olabilirmi teşekkürler

1 cevap
Cevaplar (1)
Dr. Figen Öksel Özgönül
Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları , Çocuk Nörolojisi

Kabakulak bezi birçok farklı virus ile şişebilir, kabakulak birden fazla kez geçirilebilir. tekrar tekrar şişiyorsa kabakulak bezi kanalında taş bile olabilir.Yumuşak doku enfeksşiyınu tanısı varsa antibiyotik kullanılmasında sakınca yoktur.

4 Aralık 2007 23:55