ÖA
Soru Sahibi
30 Kasım 2007 13:09

Figen Hanım benim 9 aylık bir oğlum var. Şiddetli öksürük, burun akıntısı,

Figen Hanım benim 9 aylık bir oğlum var. Şiddetli öksürük, burun akıntısı, kusma sebebiyle doktora gittik. doktor larenjit olduğunu söyledi ve bize soğuk buhar makinesi tavsiye etti. biz soğuk buhar makinesi alırken piyasada satılan oda nemlendiricisi şeklinde satılanları mı almalıyız yoksa medikalcilerin sattığı özel şeffaf hortumları olan ve doğrudan çocuğa buhar veren ultrasonik soğuk buhar makinelerini mi tercih etmeliyiz.

1 cevap
Cevaplar (1)
Dr. Figen Öksel Özgönül
Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları , Çocuk Nörolojisi

Oda nemlendiricileri yeterince küçük buhar damlacığı yaymadığı için fazla faydalı olmaz. Madikalde satılan ultrasonik buhar makinaları tercih edilmelidir. Ancak buhar yapılırken içine hiçbir madde konulmamalıdır (buğuseptil, mentol, kolonya, esans gibi maddeler zararlı olabilirler)Ayrıca odanın pencele atrafında siyah yada pembe renkli rutubet mantarının ürememesi için dikkatli olunuz, odayı günde bir kez havalandırınız.

4 Aralık 2007 23:31