KA
Soru Sahibi
3 Aralık 2007 13:29

iyi günler doktor hanım. benim kızım 2,5 aylık.Önce kabız oldu doktorum dep

iyi günler doktor hanım. benim kızım 2,5 aylık.Önce kabız oldu doktorum depridat verdi. günde 3 defa yarım tatlı kaşığı verdim şimdi de bağırsakları çok hareketli gurultular geliyor. Bunun sebebi kullandığım ilaç olabilir mi?dışksını artık yapabiliyor ama bağırsaklardaki hareketlenmelerden rahatsız oluyor şimdide. gaz sancısı da var nurse harvey&#39s kullanıyorum 2 aydır düzeltemedim ne yapmam gerekiyor. teşekkürler

1 cevap
Cevaplar (1)
Dr. Figen Öksel Özgönül
Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları , Çocuk Nörolojisi

Sayın Akkız Kılıç; Önce debridatı azaltınız, bu yüzden olabilir. Bebeğiniz anne sütü alıyorsa bir süre sonra geçecektir, eğer mama veriyorsanız Conformil 1 isimli mamaya kısa bir süre için geçebilirsiniz. ancak halen sürüyorsa dışkı incelemesi yaptırmanız gereklidir.

4 Aralık 2007 22:40