YF
Soru Sahibi
19 Ağustos 2010 14:37

merhaba dortor,çenemde (azı dişlerime doğru) arka tarafta ağrılar sızlamala

merhaba dortor,çenemde (azı dişlerime doğru) arka tarafta ağrılar sızlamalar oluyor.ağzımı açıp kapattığım zaman küt diye ses geliyor sanki kemikler birbirine çarpıyor gibi.yemek yerken ağrım oluyor.çene yapımda bir sorun olabilir mi.diş doktoruma anlattım bizimle ilgisi yok dedi. ne yapmam gerekiyor.yardımcı olursanız sevinirim.teşekkürler.

1 cevap
Cevaplar (1)
Uzm. Dr. Melih Çakır
Diş Hekimi , Ağız, Diş ve Çene Cerrahisi

Merhaba, Şikayetlerinizden anladığım kadarıyla, diş sıkma vb. bir nedenle çene ekleminizde dejenerasyon mevcut. Yapılacak tedavi durumun ciddiyetine göre, basit fizik tedavi egzersizlerinden, medikal ve cerrahi tedaviye kadar değişebilir. Size önerim, ( sanırım İzmir'de yaşıyorsunuz ) Ege ü. Diş hekimliği Fakültesi Çene Cerrahisi kliniğine başvurmanız. Yapılacak klinik ve radyolojik muayene sonucu hekiminiz gerekli tedaviye başlayacaktır. Bu arada siz de mümkün olduğunca yumuşak gıdalar tüketmeye çalışın ve ağzınızı çok açarak çene ekleminizi daha fazla zorlamaktan kaçının. Geçmiş olsun. Dr.Dt. Melih ÇAKIR

20 Ağustos 2010 09:23