KA
Soru Sahibi
24 Nisan 2011 02:25

Merhaba doktor bey.Ben 32 yaşında bir bayanım.Devlet memuruyum.Yaklaşık 1 a

Merhaba doktor bey.Ben 32 yaşında bir bayanım.Devlet memuruyum.Yaklaşık 1 ay önce sadece sol el yüzük parmağı ve serçe parmağımda uyuşma ve hissizlik başladı.Ben de bir nöroloji doktoruna gittim.Doktor benden EMG çektirmemi istedi ve bu testte : ""motor ileti hızı incelemelerinde :Sol ulnar sinirin motor ileti hızı dirsek altı-dirsek ütü segmentinde bilek- dirsek altı segmentine kıyasla yavaş bulunmuştur. Sol ulnar sinir dirsek segmentinde santimleme yöntemi ile incelenmiş, ulnar oluk düzeyinde sınırda latans uzaması dikkat çekmiştir"" şeklinde bir sonuç çıktı ve doktorum bana ağrı kesici ile B12 vitamini verdi.Sorun şu ki; ben bu emg testi ve ilaçları kullanmaya başladıktan bir gün sonra çok şiddetli sol omuz,sol kürek ve sol kol ağrısı çekmeye başladım.Test birşeyleri tetikleyebilir mi?Acaba bende boyun fıtığı var mıdır?Boyun fıtığı emg testiyle ortaya çıkan bir hastalık mıdır?Sonuçta emg çekildi.Boyun fıtığı için başka test gerekirmi?Boyun fıtığı ulnar sinir lezyonuna sebep olur mu?

1 cevap
Cevaplar (1)
Uzm. Dr. Melih Erol
Beyin ve Sinir Cerrahisi

boyun fıtığı ile ulnar oluk sendromu bir arada olabilir. Cervikal MRI da çektirmek gerekir. EMG emar vede sizin muayne bulgularınıza göre karar vermek gerekir. Geçmiş olsun. Op Dr Melih EROL Muaynehane Tel *** *** ** 45

27 Nisan 2011 16:17