CD
Soru Sahibi
8 Şubat 2012 18:49

beyin tümörü

Rapor Adı:KONTRASTSIZ KRANYAL MR AÇIKLAMA:KONTRASTLI KRANYAL MR İNCELEME Aksiyel planda 5 mm. kesit kalınlığında T2 ağırlıklı (TSE 4416/99) Aksiyel planda 5 mm. kesit kalınlığında T1 ağırlıklı (SE 690/14) Koronal planda 4 mm. kesit kalınlığında T2 ağırlıklı (TSE 5400/99) Sagittal planda 5 mm. kesit kalınlığında T1 ağırlıklı (SE 600/14) Aksiyel planda 5 mm. kesit kalınlığında FLAIR (TIRM 9000/119/2000) BULGULAR Sol frontal lob üst kesimde T1 AG de beyin parankimi ile izointens, T2 AG de heterojen hiperintens görünümde içerisinde multipl T1 hipo, T2 hiperintens kistik dejenerasyon alanlarının izlendiği ekstraaksiyel yerleşimli 36x35x18 mm boyutunda kontrast madde verilmesini takiben tanımlanan kistik alanlar dışında diffüz kontrastlanma gösteren kitlesel lezyon izlenmiştir. Lezyon komşuluğunda durada kontrastlanma izlenmektedir. Tanımlanan lezyon menengiom olarak yorumlanmıştır. Mezensefalon, pons, medülla oblongataya ve serebellar hemisferler

1 cevap
Cevaplar (1)
Uzm. Dr. Melih Erol
Beyin ve Sinir Cerrahisi

beyin on lobu sol tarafta menengiom denen tümör mevcut. ameliyat gerekir. Geçmiş olsun. Op Dr Melih EROL Gsm *** *** ** 86

9 Şubat 2012 09:34