GA
Soru Sahibi
3 Aralık 2015 11:29

Merhaba, bir sorunum var..

Merhaba 1965 doğumluyum aşağı yukarı 30 senedir kilom 74-72 arası hiç değişmiyor boyum 1,74 ..ancak yüzümde fark ettiğim bir zayıflama var yanaklar .. iştahım iyi bunun , yanında iyi spor da yapıyorum böyle dengeliyorum kilomu... ama yüzüm biraz toparlasa daha iyi olacak yaştan mı bilemiyorum yanaklarda içeri doğru çökmeler oluştu.

1 cevap
Cevaplar (1)

Merhaba Aziz Bey; Yüzünüzde ki çökme yaşınızdan çok, kas kaybına bağlıda olabilir. Çok yoğun spor yapıp, yetersiz besleniyorsanız vücudunuz da kas kaybı gerçekleşiyor olabilir. Bu nedenle spor yaparken düzenli beslenmeye dikkat edin. Ara öğünlerinizi atlamayın ve kesinlikle tam buğday veya çavdar ekmeğini öğünlerinize ekleyin. Protein alımınızı arttırabilirsiniz. Her gün muhakkak 2 porsiyon süt- yoğurt tüketmeye özen gösterin. Haftada 2 gün kırmızı et, 2 gün balık, 2 gün tavuk, 1 günde kurubaklagil tüketebilirsiniz. Kahvaltınıza her gün 1 adet haşlanmış yumurta ekleyin. Ara öğünlerde fındık, ceviz, çiğ badem tüketmeye çalışın. Diyetisyen Tuğçe SERT

3 Aralık 2015 13:34