OH
Soru Sahibi
16 Haziran 2009 19:31

merhaba ben 37 yaşında bir bayanım .iki topuğumdada topuk dikeni var.8 aydı

merhaba ben 37 yaşında bir bayanım .iki topuğumdada topuk dikeni var.8 aydır silikon taban kullanıyorum ama hiç etkisini görmedim nasıl tedavileri vardır.çok teşekkür ederim...

1 cevap
Cevaplar (1)
Doç. Dr. H. Yener ERKEN
Ortopedi ve Travmatoloji

Sayin Onan Topuk dikeni denen olay aslinda ayak tabanindaki bir yapinin topuk kemigine yapisma yerinde bir yangi olayidir. Degisik tedavileri vardir. Ama asil proble uzun zaman devam eden topuk agrilarinin topuk dikeni denilip gecistirilmesidir. Kronik topuk agrisinda topuk dikeni de dahil olmak uzere bir cok neden vardir. Onemli olan dogru taniyi koyup dogru tedaviyi uygulamaktir. Gecmis olsun.

16 Haziran 2009 23:19