AM
Soru Sahibi
26 Ekim 2010 14:02

Merhabalar... 6 haftalık kızıma bugün kalça usg çektirdik ve sağ kalça al

Merhabalar... 6 haftalık kızıma bugün kalça usg çektirdik ve sağ kalça alfa53 beta 44 ve sol kalça alfa 67 beta 44 olarak sonuç çıktı bu sonuca göre sağ kalça tıp 2a olarak belirtildi. Acaba bu benden mi kaynaklanıyor. Çocuk dr. 3aylık olunca ortopediye götürmemi söyledi. Ozamana kadar yapmam gereken nedir? Saygılarımla...

1 cevap
Cevaplar (1)
Doç. Dr. H. Yener ERKEN
Ortopedi ve Travmatoloji

Melek hanim bu durum fizyolojik gecikme olarak adlandirilir. Ben size 1 numara buyuk arabezini 3 aylik olana kadar kullanmanizi oneririm. 3 aylikken Hala 60 derecnin altinda ise bandaj tedavisi gerekecektir. Buyuk ihtimalle bu tarihe kadar duzelecektir? Gecmis olsun

31 Ekim 2010 18:51