KG
Soru Sahibi
29 Temmuz 2020 08:43

Meme kanseri patoloji sonucu

Hocam annem 53 yaşında 25 gün önce sol memeden ameliyat oldu. Pataloji sonucu: invaziv duktol karsinom derece derece 3 aksiller direksiyon lenf nodu metastazı (4/12) en büyük lenf düğümü 2 cm çaptadır tümörün tamamına yakını infiltredir tümör perinodal invazyon lenfatik invazyon vardir vasküler ve perinoral invazyon saptanmamıştır ER NEG PR NEG C-erbB2 skor 1+ Ki67 %50. Evre 3 olduğunu söyledi doktor ve 4+12 kemoterapi ilk 4ü iki haftada bir gerisi haftada bir alacak kemoterapi bitimi işin tedavisi denildi. Hap alamayacak dedi hocam bu kadar kemoterapi ağır değil mi nasıl bi yol izlemeli

1 cevap
Cevaplar (1)
Prof. Dr. Göktürk Maralcan
Genel Cerrahi , Endokrin Cerrahisi , Meme Cerrahisi

Bu kemoterapi, bu verilere göre normal dozda kemoterapi olarak görünüyor ancak tabii ki bu noktada söz sahibi olan kişi medikal onkolog’tur. Medikal onkolog ile görüşebilirsiniz. Sağlıcakla kalın.

8 Ağustos 2020 16:12