AA
Soru Sahibi
24 Mayıs 2019 02:48

Mediyal meniskus 3A yırtık

Merhabalar hocam, bende 3a menisküs yırtığı var. Kayseri şehir hastanesine gittim doktor ameliyata gerek yok şimdilik dedi. Sizce de öyle midir? Lütfen bakar mısınız? Tamir edilemez mi? Mr sonuçlarım bu şekilde : Sol Diz MRG incelemesinde: Medial eklem yüzlerinde fokal kemik iliği ödemi alanları mevcuttur. Patello-femoral ve femoro-tibial eklem mesafeleri normal genişliktedir. Eklem yüzlerini döşeyen artiküler kartilaj kalınlık ve sinyalleri normal olarak izlenmektedir. Eklem sıvısı normal miktardadır. Prepateller yumuşak dokular olağandır. Medial menisküs arka boynuzda grade 2 dejenerasyon- eşlik eden 3A yırtık mevcuttur. Lateral menisküs normal form ve sinyal özelliği göstermektedir, yırtık saptanmamıştır. Ön ve arka çapraz bağların morfoloji ve sinyal özellikleri normaldir. Yırtık ile uyumlu sinyal değişikliği saptanmadı. Medial ve lateral kollateral bağlar normaldir. Periartiküler yumuşak dokular normal olarak değerlendirilmiştir. Saygılarımla, Hocam doktor ameliyata gerek yok ama isterseniz olabilirsiniz de dedi. Ameliyat olunca ağrıların tamamen geçmez önemli olan kemik ödemi o ağrı yapıyor sende dedi. Sadece mr sonucuna baktı. Sizce cerrahi gerekli mi? Dizimin üstünde namaz kılıp merdiven çıkabilir miyim yani? Yada araç kullanabilir miyim? Hocam cevaplarsanız sevinirim şimdiden teşekkür ederim.

1 cevap
Cevaplar (1)
Doç. Dr. Soner Akkurt
Spor Hekimliği

MR CD'si ile birlikte polikliniğimize gelirseniz muayene eder ve ona göre arar veririz. Geçmiş olsun

29 Mayıs 2019 10:56