IM
Soru Sahibi
9 Şubat 2020 12:17

Kolesterolyuksekligi

Kolestetolyuksekligi Kolestetolyuksekligi saygilar son tahlilde hdl40ldl140trig237tkol230 ldlyi trig dusuremiyorum hafyada3yumurta hetgun7,zeytin her sabah dogal hindistan cevizinden bir tatli kasigi iciyorum unutkanliga iyi geliyor bu doz zarari varmi oneriniz yokmu nasil besleneyim niacin hapi verildi faydasi olurmu Gizle

1 cevap
Cevaplar (1)

aterosklerozun(damar sertliği) nedeni tek başına kolesterol değil. Ayrıca iyi kolesterolün yüksek olmasının da koruyucu etkisi yok.Ek hastalıklar şeker hastalığı,hipertansiyon,erken genetik faktörler ve saptanmış damar tıkanıklıkları,bpass ,stent vb. yoksa kolesterol ilacı da yok Niiacin kullanmanıza gerek yok. Beslenme biçiminizi değiştirmeyiniz. . haftada 5 gün ritmik tempolu, aç karnına günün herhangi bir saatinde en az yarım saat yürüyün. bisiklet binmek yüzmek eş anlamlıdır stresle mücadele edin drcanözer

10 Şubat 2020 12:29