yG
Soru Sahibi
21 Eylül 2021 13:17

hipertansiyon

merhaba hocam yaklaşık 10 yıldır tansiyon hastasıyım. ilaç olarak diavon 80 kullanyorum fakat son günlerde tansiyon düşüklüğü yaşıyorum kan değerlerimde sorun yok tansiyonum 9/5 lere kadar düşüyor ve sürekli baş dönmesi yaşıyorum bu durumda ilacı kesmelimiyim.kısa dönem önce idrar yolları enfeksiyonu geçirdim serum takıldı ve antiboyitik kullandım bunların etkisi olabilirmi çok tşk ederim iyi çalışmalar dilerim.

0
1 cevap
000 görüntülenme
Cevaplar (1)

Ilacınızı,kesip sık tsnsiyon takibi yapın etkisi 3,5 gün sürer. Yükselirse daha hafif bir ilaç için dr.unuzla konuşun

20 Ekim 2021 14:32
Doç. Dr. Can ÖZER
Doç. Dr. Can ÖZER Kardiyoloji

Yazar toplam 51 soru cevapladı.

Doktorun Cevapladığı Diğer Sorular
İlaç kullanımı Doç. Dr. Can ÖZER
Ritm bozuklugu Doç. Dr. Can ÖZER
hipertansiyon Doç. Dr. Can ÖZER
Çarpıntı ves? Doç. Dr. Can ÖZER
Çarpıntı , tsh yüksekliği Doç. Dr. Can ÖZER
Kardiyoloji İle İlgili Diğer Uzmanlar
Dr. Ömer Bedir Kardiyoloji
Facebook Twitter Instagram Youtube