çb
Soru Sahibi
29 Mart 2024 00:03

Bacak Anevrizması

Hocam merhaba Öncelikle sorumu cevaplamanız benim için çok önemli çok sıkıntılı bir durumdayım Babam 1 ay önce diz arkası atardamarında anevrizma nedeniyle ameliyat oldu yapay damar takıldı. Yanlız doktor damarı temizlediğini ve patolojiye gönderdiğini söyledi niçin anevrizma patolojiye gönderilir anlayamadım kanser olabilir mi ? Bu tür ameliyatlardan sonra patolojiye parça gönderilir mi yada neden gönderilir cevaplarsanız sevinirim

1 cevap
Cevaplar (1)

Merhaba, bu sorunun muhatabı kalp damar cerrahıdır normalde, sadece anevrizma için patolojiye gönderilmez muhtemelen damar etrafındaki dokuda yada damar içinde gördükleri birşeyden şüphelendiler diye düşünüyorum, ameliyat eden doktora sorarsanız daha net bilgi alırsınız.

29 Mart 2024 09:39