TY
Soru Sahibi
29 Aralık 2020 21:13

Kemik Dansitometri ile ilgili sorularım...

-Kemik Dansitometri sonuçları tamamen güvenilir sonuçlar mı? -Kemik Dansitometri sonuçlarımda sorun görülmedi lakin kemiklerimde hassaslık var.Sintigrafi çekilmek daha güvenilir olmaz mı? .......................................................................................

1 cevap
Cevaplar (1)
Uzm. Dr. Mehmet Ali Biçer
Fiziksel Tıp ve Rehabilitasyon

Kemik dansitometri ve sintigrafinin farklı kullanım amaçları çoğu zaman farklıdır..Kemik yoğunluğu ölçümü yapacaksanız dansitometri yeterlidir ama..başka bir endikasyon içinse o endikasyon gör e tanı aracı revize edilmeli.

29 Aralık 2020 23:53