ŞT
Soru Sahibi
29 Ağustos 2018 12:36

Kaygılarım var

Hocam Merhaba, ben 22 yaşındayım. Üniversiteyi geçen sene kazandım ve bir yurda yazıldım. İlk Gece ailem beni yurda bırakıp gittikten bir iki saat sonra korkmaya başladım. Vücudum titredi, sanki çenem kilitlendi gibi hissettim stresten ve korkudan. Hemen ailemi aradım beni almalarını istedim. O günden sonra yalnızlıktan iyice korkar oldum. Çocukken de böyleydim fakat artık daha da arttı bu durum. Son bir haftadır gelecek kaygısı yaşıyorum, aklıma tuhaf tuhaf sorular geliyor. Annem babam ölürse bu hayatta tek başıma ne yaparım diye düşünüyorum, küçük kardeşime ben nasıl bakarım diye korkuyorum. Her gün Ağlıyorum, uyumak istiyorum. Bazen keşke ölsem diyorum. Çok rahat bir ailem var, bu yaşıma kadar hiç yemek yapmadım. İlerde yemek yapamazsam diye bile korkup endişe ediyorum. Bir de her stres yaptığımda tuvalete çıkma ihtiyacı duyuyorum. Tek başıma kalmaktan, sorumluluk almaktan korkup endişe duyuyorum. İki gündür biraz rahatlamak için tofranil içiyorum. Hatta hocam sakin bir semt bile görsem burada ben nasıl yaşarım, ya hasta olursam beni kim duyar buralarda diyorum. Hasta olmaktan korkuyorum, endişe duyuyorum. İstanbulda yaşıyorum acilen psikiyatriste gideceğim ama hocam cevap verirseniz çok sevinirim, bundan kurtuluş var mı, tedavisi var mı bunun? Ömrümün sonuna kadar bununla ugrasmak istemiyorum.

1 cevap
Cevaplar (1)

Durumu o kadar güzel açıklamışınız ki, hemen tedaviye başlayasım geldi. Hiç ertelemeden, bu günden yemek pişirmeye başlayın bence. Şüphesiz öğrenmeniz zaman alacak ama bu zamana göstereceğiniz sabır size inanılmaz bir direnç kazandıracaktır. Siz ya da ailenden kaynaklanan nedenlerden dolayı ya da başka bir nedenle, ne olursa olsun ortaya çıkan kaygı yeteri kadar şiddetli gibi görünüyor. Daha fazla gecikmeden, mutlaka psikiyatrik yardım almaya başlamanın ve sabırla önerilere uymanın zamanı gelmiş bence. Bu tür durumlarda tedavi ihtimali yani hep iyiye gitme ihtimali yüzde yüze yakındır. Kolaylıklar diliyorum

31 Ağustos 2018 07:37