kb
Soru Sahibi
1 Kasım 2020 16:17

Kaygı Bozukluğu

Hocam merhabalar;Yaklaşık 2 sene önce anksiyete bozukluğu teşhisi konuldu ve 1 yılı aşkın süredir 30 mg paxil kullanıyorum. Bu süreçte anksiyetem büyük ölçüde geçti diyebilirim ancak hala zaman zaman artıp azalıyor. Ancak eskisi kadar büyük ataklar geçirmiyorum. -Bu süreçte şunu fark ettim ki uzun süre aç kaldığımda (15-20 saat) kendimi çok daha iyi ve zihnen rahatlamış hissediyordum. Uzun açlığın ardından karnımı doyurunca anksiyetem şiddetli şekilde artıyor ve zamanla tekrar azalıyor. Buna dayanarak sormak istediğim şey, acaba anksiyete bozukluğumun kaynağı fizyolojik başka bir problem olabilir mi? Pandemi sürecinde bir türlü randevu alıp hastaneye gidemedim. Buradan sormayı uygun gördüm.Yaşım 26, erkeğim. Teşekkür ederim.

1 cevap
Cevaplar (1)

Merhaba. Bu sorunuz psikiyatri uzmanlarının alanına girmektedir. Aşağıdaki linkten ilgili adımları izleyerek Psikiyatrik Hastalıklar (Yetişkin) soru başlığını seçin ve sorunuzu yazın. Size psikiyatri uzmanları dönüş yapacaktır. Iyi günler dilerim. https://psychologicaldevelopmentinstitute.com/tr/psikilojik-destek/

1 Kasım 2020 16:24