ÜH
Soru Sahibi
30 Aralık 2020 21:41

karaciğer büymesi ve Lezyon

Hocam iyi akşamlar Usg de sol lob segment 3 te 25x19 mm hafif hipoekoik homojen solid lezyon görülmüştür yazdı doktorum ilaçlı MR çekildim ama bir hafta beklemem gerekli bu nedemek dir nasıl bir hastalıktır.

1 cevap
Cevaplar (1)

Sevgili Hüseyin Bey, USG Raporunu eksik özetlemiş; hangi organda işlemin yapıldığını belirtmemişsiniz. Tetkikin yapıldığı organın sol tarafında 2-3 cm çapında bir kitle olduğu ifade ediliyor. MR Bulguları olayı biraz daha aydınlatacak; sonunda duruma göre oradan bir biyopsi ve/veya ameliyatla çıkarım yapılacak. Siz doktorunuzun önerilerini yerine getirin. Bu arada geçen zaman çok önemli değil. Sağlıcakla kalın...

1 Ocak 2021 09:18