TB
Soru Sahibi
21 Ağustos 2012 14:56

KANSIZLIK

Soru : Hocam saygılar, şeker hastasyımı, son sonuçları size danışmak istiyorum. 53 yaşında, trıg 118, t kolesterol 198ldl 1ı001hdl 54hbac1 5,6, wbc 4,08, tsh 1*46t3 2,73, t4 1*39hgb 13*8hct 41*3demir 130demir bağlama 312, ferritin 14bunda hata olabilir mi? Folik asit 11, B*** *** **, aso 45 rf 6,2, crp 0,006dıskıda gızlı kan negatıf, bu sonuçları nasıl değerlendiriyorsunuz, kansızlık olabilir mi? Diğer tam kan sayım sonuçları normaldir, öneriniz için teşekkürler, kolesterol ilacını 3 aylık dönemde gunasırı 10mg aldım bu sekılde devam edeyımmı Soru Sahibi : Yaş 53 Bay. Boy177 Kilo 91 gr ( Bolu HOCAM KANSIZLIK HIPOTANSIYON VE SEKER DUSUKLUGU YAPARMIbaska onerınız yokmu hocam sadece ferrıtın dusuklugu kansızlık sayılırmı 3 ay ferlos aldım 4*5 tan 14e cıktı zaten dıger parametrelerın hepsı normaldı hct 12*7 den 13*8e cıktı 3 ay daha ferlos onerıldı yardım edermısınıx gaytada gızlı kan negatıf [05 barsakta demır emılım bozuklugu nasıl anlasılır HOCAM SADECE KALIN BARSAK ICIN KOLONOSKOPI OLURMU

1 cevap
Cevaplar (1)
Uzm. Dr. Alper Aslan
Dahiliye - İç Hastalıkları

Sn Bayraktar oncelikle gecmis olsun.Seker hastasi icin degerleriniz cok iyi.kilesterol icin gunasiri kullaniyorsaniz bence devam edin ayni sekilde.Kan sayimi ve demir demir baglama degerleriniz guzel.depo demiri dusuklugu icin ilac verilmis ve ferritin yukselmis.Eger daha once ferritin degerleriniz cok dusuk ise gastroskopi ve kolonoskopi yapilmasinda fayda var.sizdeki kan degerleri hipotansiyon ve hipoglisemiye yol acmaz.Tekrar gecmis olsun

22 Ağustos 2012 21:45