IZ
Soru Sahibi
13 Eylül 2011 13:09

dışkılamada zorlanma

hocam 41 yaşında ev hanımıyım.dışkılamada zorlanma ve dışkımin sümüksü bi akıntı halinde gelme sorunum var.rahatlayamamış ve dışkılama istemindeyim.geğirti zaman zman terleme ateşim yükselmemesine rağmen anlık ateş basma hissi var.kan idrar dışkı ve horanlar tahlilleri temiz çıktı. ayrıca dışkım ufak ve yetersiz miktarda çıkyor.şimdiden teşekkürler ve saygılar hocam.

1 cevap
Cevaplar (1)
Uzm. Dr. Alper Aslan
Dahiliye - İç Hastalıkları

Zehra hanim oncelikle tarif ettiginiz sikayetler irritabl bagirsak sendromu dedigimiz,psikolojik ve beslenme duzensizligi vs sebebkerden ortaya cikan hastaliga benzemekte.(spastik kolit de denebilir).ancak yinede diger kalin barsak hastaliklarindan ayirt etmek icin kolonoskopik incelemenin yapilmasinda fayda goruyoruz.Kolonoskopiniz temiz ciktiginda yukarda bahsettigim sendrom icin bazi ilac tedavileri mevcut.psikolojik huzursuzluk vb sikayetler mevcutsa birde mutlaka psikiyatri uzmaninin gormesinde fayda goruyorum.Gecmis olsun dileklerimle

13 Eylül 2011 13:18