KS
Soru Sahibi
27 Mayıs 2021 22:17

Kalp krizi belirtileri olabilir mi

Hocam selamlar benim sıkıntım ağustos ayında başladı bir gece uykuya dalacagim esnada sol koluma agri girdi sonrasında da göğsüm agrimaya başladı iki ay boyunca araliklarla devam etti (gun icerisinde bazen tekrarlayan sekilde) ekim ayının sonlarında kardiyolojiye gittim. Ekg eko efor testi yapıldı doktor kalbimde bir sıkıntı olmadığını söyledi kan tahlilleri de temiz çıktı d vitamini yazdı ve gönderdi. O günden bu yana halen gogsumde ara sira agrilar oluyor gun icerisinde bazen oluyor boyle agrilar çenemde de sızı seklinde agrilar var bazen geliyor bu ağrılar gecen nisan ayinda sol kolum da agrimisti kalp krizi belirtilerinden korkuyorum 21 yaşındayım sigara alkol hic kullanmadim sizce neden kaynaklı olabilir hocam simdiden teşekkür ederim

2 cevap
Cevaplar (2)

İyi günler, Tarif ettiğiniz ağrı, koroner damar tıkanıklıklarında -yani kalp krizlerinde- gördüğümüz ağrılardan farklı ağrılar. Aslına bakarsanız daha siz ağrıyı tarif ederken bunu tecrübeli bir kardiyoloji uzmanı hemen kalp dışı nedenlere bağlı olduğunu anlar; ancak yine de nadir durumları atlamamak için EKG, Eko, eforlu EKG gibi testlerle teyid eder -ki sizde de bu yapılmış. Dolayısıyla bu ağrının kalp ağrısı olmadını kabul etmek gerekir. Göğüs kafesi (kas, kemik ve bağ dokusuna ait) ile ilgili ağrılara benziyor bunlar; ki uzun sürebiliyor, bu sizi endişelendirmemeli. Sıcak uygulamalar, çok rahatsız ettiğinde ağrı kesici/antiinflamatuar ilaçlar yardımcı olacaktır. Geçmiş olsun.

31 Mayıs 2021 09:32
KS
Soru Sahibi

Teşekkür ederim hocam iyi günler iyi çalışmalar...

31 Mayıs 2021 11:02

Rica ederim.

31 Mayıs 2021 15:30