LN
Soru Sahibi
19 Eylül 2020 12:05

Kalp Çarpıntısı

Doktor bey, kalp çarpıntılarım başladı, ben de kardiyoloji ye gittim. Birçok test yaptılar, bir sonuç çıkmadı. Psikolojik olduğunu bana ifade ettiler. Psikiyatriste gittim. O da beni dinledi ancak ilaç alacak durum olmadığını konusarak, psikolojik yardım alarak geçeceğini söyledi. Ben pek inanmıyorum konuşarak geçeceğine. Çok korkuyorum. Sizce konuşarak geçer mi? Psikolojik bir yardım almadım ama, ben sürekli konuşuyorum bu konuyu neden şimdiye kadar geçmedi? Yardımcı olursanız çok sevinirim.

1 cevap
Cevaplar (1)
Uzm. Psk. Dan. Okan Tiring
Psikolojik Danışman

Merhabalar, stres, sıkıntı gibi durumlar kişiye ağır geldiğinde vücut buna tepki vermeye başlayabiliyor. Vücut aslında bir alarm veriyor. Yardım almanız konusunda, işlerin iyi gitmediği konusunda sizi uyarıyor. Organsal bir sıkıntı olmadığı için; psikolojik destek ile üzerine çalışıp çözülebilebilecek bir durum. Psikolojik destekteki oturumlar, dışarıdaki hayatla kıyaslanamayacak kadar farklı yaşantılar içerir. Hayat içerisinde asla bulamayacağınız; hiç anlatamadığınız durumlardan, belki de ilk defa gerçek kendinizden bahsettiğiniz, kendinizi tanımaya başladığınız, anlaşıldığınız, gizlilik içeren, kişinin kendisine yolculuk yaptığı bir süreç. Yanınızda bu konularda uzman olan psikolojik danışman ya da psikolog eşlik edecektir. Uzman seçerken diplomalarını görmeyi unutmayınız. İşin uzmanı ile yola çıktığınızda, gerçekten anlatılmayan ancak yaşanabilen ve yaşandığı sürece hayatınıza katkısı olan bir süreci yaşayacaksınız. Önyargılarınızı kırıp, hayatınızı daha güzel hale getirip, yakınmalarınızı azaltacak bir sürece güvenerek adım atmanız dileğiyle. Sağlıcakla kalın.

19 Eylül 2020 12:22