YN
Soru Sahibi
31 Ekim 2019 00:06

Kabız mı (macun kıvamında)

Merhabalar, 2 aylık oğlum var. Anne sütü +mama ile besleniyor. Son bir haftadır kakasını düzenli yapamıyor. 2-3 günde bir yapıyor. Aşırı huzursuz ağlıyor ıkınıyor sürekli gaz çıkarıyor ve gazı çok kokuyor. Zeytinyağı sürüyorum mamasına katıyorum masaj yapıyorum. Hafif çatlak var makatta. Doktorumuz anestol krem verdi ve bepanthen sürüyorum. En son ateşini ölçerken (uyarma sonucu sanırım) 3.günde macun kıvamında baya bir yaptı. Bugün de 2.gün zeytinyağı sürdüm kulak çubuğu ile sürdüm merhaba yapmadı. Aradan 1 saat sonra kendisi yaptı ve macun kıvamından biraz daha sıvıydı. Doktorumuz çok huzursuzsa gliserin kansuk fitil yarım vermemizi söyledi. henüz vermedik. Gazının çok kokulu olması normal mi fitil vermemiz alışkanlık yapar mı ne yapmamız gerekiyor bilmiyorum.

1 cevap
Cevaplar (1)
Prof. Dr. Tufan Kutlu
Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları , Çocuk Gastroenteroloji, Hepatoloji ve Beslenme

5 Kasım 2019 15:05