TN
Soru Sahibi
16 Ağustos 2008 13:44

İyi günler hocam kızımın sol kulağının altında bir şişlik oluştu.ultrason s

İyi günler hocam kızımın sol kulağının altında bir şişlik oluştu.ultrason sonucunda;sol parotis lateral kuyruk lokalizasyonunda,parotis glandı içinde 12X7X8mm çaplı,posterior akustik güçlenme gösteren pür kist izlendi.Bunun komşuluğunda,yine parotis glandı içinde 6mm ve 5mm iki ayrı komşu kist görüldü.Sol pervikal zincirde patolojik boyut ve sonografik şkilde olmayan,subsantimetrik,reaktif lenf nodları görüldü.Sizden ricam ne yapılması gerektiği konusunda yardımcı olabilirmisiniz.SAYGILARIMLA

1 cevap
Cevaplar (1)

Hastanızın ileri bir merkez düzeyinde KBB uzmanınca görülmesi ve tedavisinin planlanmsı uygun olur. Geçmiş olsun dileklerimle. Prof. Dr. Nusret Akyürek Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesi *** *** **

18 Ağustos 2008 08:32