RE
Soru Sahibi
27 Ağustos 2010 16:28

iyi günler; 2 yıldır gebe kalamıyorum..hormon testlerinde tsh 5.6 çıkıodu

iyi günler; 2 yıldır gebe kalamıyorum..hormon testlerinde tsh 5.6 çıkıodu, anti tpo değerim 80çıktı. bu nedenle eutrox 25 mg. kullandım 4 ay kadar ..tsh 2.1 değerine geldi t4t3 değerlerimde normal.. rahim fiilmide çektirdim mükkemmel çıktı... hala hamile kalamıyorum... aşılamaya geçmem gerekirmi?teşekkürler

1 cevap
Cevaplar (1)
Prof. Dr. Hakan Şatıroğlu
Kadın Hastalıkları ve Doğum

Esna Hanım gönderdiğiniz mail ışığında sizde hashimato tiroiditi saptanmış.Bu durum bile tek başına gebelik şansını ve oluşan gebeliğin devamını azaltan bir faktördür.Bu durumun tekrar değerlendirilmesi akabinde ilaç dozunuzun artırılması ve anti TPO takibi gereklidir. Eşinizin spermi de kontrol edildikten sonra aşılama ya da başka tedaviler için öneride bulunabiliriz. Saygılarımla.

2 Eylül 2010 15:09