23 Temmuz 2007 10:15

iyi çalışmalar hocam benim kızım haziranın 8 de 5 aylık olucak.bu ara ağzın

iyi çalışmalar hocam benim kızım haziranın 8 de 5 aylık olucak.bu ara ağzından sular akıyo ve ne bulursa ağzına götürüp damaklarını kaşımaya çalışıyo.özelliklede kendi ellerini çok kullnıyo.bu kaşıntıyı hafifletecek bişey varmı? kızımın bu durumuna nasıl yardımcı olabilirim beni bu konuyla ilgili bilgilendirip yönlendirirseniz çok sevinirim.KOLAY GELSIN HAOCAM

1 cevap
Cevaplar (1)
Dr. Figen Öksel Özgönül
Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları , Çocuk Nörolojisi

Beş aylık bir bebekte salya akmasında artış olmasıı normaldir. Bebeklerin dört aydan sonra salyasında bir artış olmazsa tükrük bezlerinde kuruluk araştırılır. Diş kaşıntısı için dişetlerine Dentinox jel sürebilirsiniz

31 Temmuz 2007 23:48