AE
Soru Sahibi
19 Nisan 2020 01:11

İğne vurulan yerde oluşan sertlik ve ağrı

şubat ayında gribal enfeksiyondan dolayı hastenede kaldım ve kaldığın süreçte kalçamdan iğne yapıldı. hastaneden çıktıktan sonra kalçamda sertlik kaldı ve çok ağrı yaptı. önemsemedim. ya zamanla alıştım ya da ağrı geçti. bu hafta spor yapmaya başladım ve ağrı çok daha kötü bir şekilde geri geldi. bırakın spor yapmayı şu an yürürken bile çok zorlanıyorum. korkmam gereken bir durum mu ne gibi bir şey olabilir ?

1 cevap
Cevaplar (1)

Genelde kas içine tıbbı usulüne uygun yapılan enjeksiyon sonrası ağrı kısa süre de azalarak kaybolur ancak enjeksiyon sonrası badiren. Enjekte edilen ilaca karşı. Dokularda duyarlılık gelişebilir ve uzun sure ağrı olabilir , ayrıca enjeksiyon. Siyatik sinire komşu alana yapılmışsa kalça-topuk hattı boyunca hareketle artan kalıcı ağrı olabilir lütfen ilgili hekime baş vurunuz bu sayede tanı ve tedaviniz gerçekleşir...

22 Mayıs 2020 08:33