TB
Soru Sahibi
13 Mart 2024 10:48

Enfeksiyon sonrası

Hocam merhaba 3 şubatta tüp bebek tedavisi aşamasında yumurta toplama işlemim oldu . Sonrasında ağrılarım oldu ve devam etti adet döneminde şiddetli karın ağrısıyla acile kaldırıldım . Crp değerim 42 idi . Çikolata kistim olduğunu söyleyince Kadın doğum muayene etti ve yumurta toplamaya bağlı rahim karın içi sıvı birikmesi yumurtalıklarda ödem vs görüldü .Ağrılarım için yatış verildi ve crp değerim 3. Gün 300 dü . Enfeksiyon doktoru gördü ve karın içi enfeksiyonu olduğunu söyledi . Flagy verildi ve tomografi çekildi sonucunda alt batın ve karaciğer komşuluğunda serbest sıvı izlendi ve çikolata kistim görüldü başka bi sıkıntı çıkmadı . Flagy crp mi 3 günde 80 e düşürünce hastaneden çıktım 1 hafta sonrasında crp 6 lara düştü . Olanları anlattım ki ayrıntısına kadar sizde bana cevap verebilin diye hocam . Benim karın ağrım ara ara orta şiddet devam ediyor . Hastaneden çıkalı 3 hafta oldu ama ağrılarım yatar vaziyette artıyor ve yer değiştiriyor. Kaşık bölgelerinde ağrı olup göbek çevresine ve kaburga altına yayılıyor . Gece sağa veya sola yattığımda ağrı çok şiddetleniyor . Doktorlar zamanla geçeçk dedi ama neden ağrıdığı hakkında bişey söylemediler . Sizce batında olan sıvıdan dolayı mı ağrım hala devam ediyor . Uzun oldu ama hocam kusura bakmayın .

4 cevap
Cevaplar (4)
Op. Dr. Can Türek
Genel Cerrahi

Bir enfeksiyon olabilir, geçtikten sonra da etkileri uzun sürebiliyor

14 Mart 2024 09:22
TB
Soru Sahibi

Hocam enfeksiyon varsa başka nerede olabilir . İdrar kan ve gaita kültür testi temiz çıktı . Etkileri nekadar uzun sürebilir . Bu ağrı karnıma hafif basıp masaj yapınca yayılıyor bazen hafifliyor . Tekrar bi doktora gitmeme gerek var mı sizce

14 Mart 2024 11:00
Op. Dr. Can Türek
Genel Cerrahi

Tüp bebek tedavisinde böyle şeyler olabiliyor,

15 Mart 2024 10:38
TB
Soru Sahibi

Gittim kistim var başka bi sıkıntım yok hocam . Bu enfeksiyon sonrası karın içi yapışıklık felan oluşmuş olabilir mi .ilaçlı tomografi de veya ultrasonda bunun tanısı konur muydu ?

3 Nisan 2024 20:04
Op. Dr. Can Türek
Genel Cerrahi

İlaçlı tomo gösterebilir

4 Nisan 2024 09:33
TB
Soru Sahibi

İlaçlı tomografi çektiler yapışıklıktan bahsetmediler. Olsaydı çıkardı ozaman

4 Nisan 2024 09:35
Op. Dr. Can Türek
Genel Cerrahi

evet

5 Nisan 2024 10:06