KG
Soru Sahibi
13 Ağustos 2008 15:22

hocam merhaba 28 yaşındayım yaklaşık bir yıldan fazla zamandır makattımda y

hocam merhaba 28 yaşındayım yaklaşık bir yıldan fazla zamandır makattımda yanma ağrı kaşıntı var. dışkılama sırasında bağırsağım camla çiziliyor sanki ve son günlere çok az miktarda akıntı geliyor. muhtemelen çatlak . anestol krem kullanıyorum ama çok etkili olmuyor neler yapabilirim .tşk

1 cevap
Cevaplar (1)

Kronik anal fissür tanımlıyosunuz. Kabız kalmamaya çalışın. Sıcak oturma banyosu yapın. Çözüm olmazsa basınç kontrollü sfinkter cerrahiisi kesin çözüm olur. Geçmiş olsun. Prof. Dr. Nusret Akyürek gazi Üniversitesi Tıp Fakültesi Genel Cerrahi AD *** *** **

18 Ağustos 2008 08:45