AM
Soru Sahibi
24 Kasım 2010 23:12

Hocam iyi günler.Umarım iyisinizdir.Bir ricam olacak sizden: 15 gün önce sp

Hocam iyi günler.Umarım iyisinizdir.Bir ricam olacak sizden: 15 gün önce spor esnasında sırt ve göğüs çalışmamda bir ağrı oluştu. Boynumu öne eğince üst sırtımdan dirseğime kadar çok ağrılı bir çekme var. Sanki sinir sıkışması gibi.Dirseğimi yokladığımda sanki bir damar ya da sinir tıkırt tıkırt diye elime geliyor ve canımı acıtıyor. Kuiflex kullanıyorum, biraz geçti. Aynı sorunlar 20 li yaşlarımda da olurdu ama çabuk geçerdi. Şimdi 42 yaşındayım. Sorun ne olabilir ve ne yapabilirim? Teşekkürler

1 cevap
Cevaplar (1)
Dr. Hikmet Gülaçtı
Pratisyen Hekimlik

Tabii böyle bir soruyu sizi görmeden cevaplamak zor ama spor sırasında diyorsunuz, sanıyorum ağırlık çalışması sırasında oldu, öyleyse muhtemelen kas spazmı olabilir. Boyunda da problem yaşıyor olabilirsiniz. Bir akupunktur doktoru ile görüşmenizi öneririm. Sağlıcakla kalın.

27 Kasım 2010 17:53