KA
Soru Sahibi
1 Temmuz 2009 17:59

HOCAM BENİM4.5 YAŞINDA ERKEK TORUNUM VAR BUNDAN 4 AY ÖNCE TOPALLAMAYA BAŞLA

HOCAM BENİM4.5 YAŞINDA ERKEK TORUNUM VAR BUNDAN 4 AY ÖNCE TOPALLAMAYA BAŞLADI SONRA AGRILAR ŞEKLİNDE ÇOGALDI MUGLADA GÖTÜRDÜGÜM ORTAPEDİ UZMANI PERTHES HASTALIGI TEHŞİSİ KONDU TEDAVİSİ MÜMKÜN OLMADIGI SÖYLENDİ SİZCE TEDAVİ Sİ VARMIDIR İYİLEŞECEKMİ MÜMKÜNSE BU HASTALIGIN TEDAVİSİ VARSA BİLGİLENDİRMENİZİ DİLERİM ....

1 cevap
Cevaplar (1)
Doç. Dr. H. Yener ERKEN
Ortopedi ve Travmatoloji

Bu hastaligin tedavisi vardir ve cesitlidir. 8 yasin altindaki hastalarda ve erkek cocuklarda daha iyi seyereder. 4.5 yasinda olmasi ve erkek olmasi iyiye isarettir. Ancak gidisati takip etmek onemlidir. O yuzden duzenli takip ve gerekirse bir mudahale gerekebilir. Gecmis olsun.

1 Temmuz 2009 21:54