AR
Soru Sahibi
8 Haziran 2019 20:29

Göğüs kafesi yamukluğu

Hocam benim göğüs kafesimde hafif Bir eğrilik var bu köprücük kemiklerim ve onun altındaki kemiklerden alt kısma kadar devam ediyor sol taraf sağ tarafa göre daha önde duruyor pectus diye doktora gittim değil dediler ama bir tedavisi olup olmadığını merak ediyorum sözleşmeli askerlik için hazırlanıyorum ve küçüklüğümden beri de psikolojimi ve sosyal yaşantımı da etkileyen bişey bunun tedavisi nedir

1 cevap
Cevaplar (1)
Op. Dr. Gökçe Cangel
Göğüs Cerrahisi

Merhaba..Gogus kafesinizdeki öne doğru cikinti( pektus karinatum) nedeniyle daha çok kozmetik problemler yaşadığınızı yazmışsınız. Tedavisi ameliyatla mümkün.Ameliyat için tercih edilen yaş kemik yapılar daha esnek ve elastik olması nedeniyle ergenlik dönemidir. Sizin yaşınızda da ameliyat yapilabilir. Ameliyat olmak istiyorsanız Göğüs cerrahisi kliniği olan bir merkeze başvurmanızı öneririm.. Geçmiş olsun..

13 Haziran 2019 11:11