BB
Soru Sahibi
14 Haziran 2012 17:29

Fobi

Değerli Hocam; annem için (70 yaş) danışmak istiyorum. Aynı evde yaşıyoruz. Bazı korkuları var ki çok genç yaşlarından beri bu korkularla yaşıyor. Bu korkuyu, yabancı bir mekânda yalnız bulunmaktan ileri derecede ürkmek veya korkmaz diye tarif edebilirim. Bu yüzden, tatil beldelerine yanında ailesinden bir erkek bulunmadıkça gidemiyor. Konaklanılan yerin çok kalabalık olması ve yanında ailesinden hanımların bulunması ona yetmiyor. Kendi evinde de, bir odada yalnız başına oturmak veya uyumak -katlanabilse de- onu tedirgin ediyor. İlâve olarak, asansöre de binemiyor... Bu konuda bize öneriniz olur mu? Saygılarımla... Bahri Beykent

1 cevap
Cevaplar (1)
Dr. İlkay Süalp
Pratisyen Hekimlik

annenizin yaşının ileri olması tedaviyi güçleştirir. örneğin risperdal 1 mg akşamları kullanılabilinir. davranışçı terapiler için yaş faktörü var

23 Haziran 2012 16:03