AS
Soru Sahibi
13 Ağustos 2008 15:16

doktor bey ananem mide kanserinden öldü anneme endoskopi yaptırdım sonuç:

doktor bey ananem mide kanserinden öldü anneme endoskopi yaptırdım sonuç: makroskopi.:0.2 cm ölçülerinde kirli beyz renkli 2 adet doku parçası materyelin tümü bir kaset halinde izlendi. patolojik tanı: mide antrum biyopsi:aktif kronik antral gastrit inflamasyon: ++ aktivasyon:++ mateplazı:- atrofi:- h.plori:+ ananemdede kirli bez çıkmıştı çok korkuyorum annemde çıkan kirli beyaz renkli doku kanser yaparmı çok mu kötü birşey bu kirli beyaz rekli doku ne önerirsiniz şimdiden teşekkür ederim.

1 cevap
Cevaplar (1)

Gastrik ülser tarif ediyorsunuz. Bunlarda HP pozitif olması nedeniyle kısa süreli bir medikal tedavi sonrası mutlaka endoskopik kontrolle çok sayıda mide gastrik ülserden biyopsi alınması gerekir. Geçmiş olsun. Prof. Dr. Nusret Akyürek Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesi genel Cerrahi AD *** *** **

18 Ağustos 2008 08:48