1 Nisan 2019 11:43

DERİN VEN TROMBOZU

Merhaba Hocam, Ilk olarak 6 Şubatta bacakta şişlik, ağrı ve kızarmış noktalar şikayetiyle doktora gittim. Tetkikler neticesinde DVT tanısı kondu ve ilaç tedavisine başlandı. 10 gün 45 derece açılı olarak evde yattım. 10 gün süre ile de normal uzandım. 15 gün heparin,antibiyotik,ağrı kesici ilaçlar kullandım. Daha sonra coumadin kullanmaya başladım. 04 martta kontrol usg'sinde pıhtının kan akışına izin verdiği, iyiye gittiği ve tedaviye bu şekilde devam edileceği söylendi. 21 martta bacakta kasılmalar olmaya başladı ve bikaç gün içerisinde sürekli kasılı bi vaziyette gezmeye başladım. 24 martta kontrole gittim. Şikayetlerimi bildirdim. Tedaviye devam edileceği söylendi ve şikayetlerime bir karşılık vermedi. 26 martta başka bir hastaneye gittim. Tetkikler neticesinde yatışıma karar verdiler. Burada da aynı şekilde ilaç tedavisine başlandı. Doktor pıhtının eski olduğunu ve başka bir tedavi yada ameliyat yapılmayacağını söyledi. Ben biraz araştırmakla damar içine bir kateter yerleştirip ilaç verilerek aynı zamanda ultrasonik dalgalar verilerek 1-2 gün içerisinde pıhtının eritildiği bir tedavi yöntemi olduğunu öğrendim. Sizin görüşlerinizi öğrenebilir miyim ? Siz bu yöntemi uyguladınız mı ?

1 cevap
Cevaplar (1)
Prof. Dr. Osman Tiryakioğlu
Kalp Damar Cerrahisi

Eğer sorunu oluşturan yeni bir pıhtı ise uyguluyoruz. Ultrason ve varsa diğer raporlarınızı görmek gerekiyor..

2 Nisan 2019 15:48