BM
Soru Sahibi
19 Kasım 2021 17:15

Depresyon ve anksiyete

Merhaba İbrahim bey, ben 15 yaşında depresyon ve anksiyete bozukluğu tanısıyla psikiyatriste gitmeye başladım 18 yaşına kadar her hafta terapiye gittim bunun yanında ilaç kullandım. Şimdi 23 yaşındayım şikayetlerim tekrar başlayınca tekrar psikiyatriste gittim ve aynı ilacı yazdı. Diğer yandan fmf ve juvenil romatoid artrit hastasıyım kendimi bildim bileli ağrı çekiyorum, beni sosyal anlamda kısıtlayan bir faktör de bu. Her ne kadar şimdi şikayetlerim artmış olsa da depresif halim hep süregeldi, depresyonu başı ve sonu olan bir şey gibi deneyimlemedim sanki hep içimde olan bir şey gibi geldi. Psikiyatristim BDT tekniğini incelememi önerdi ancak burada psikanaliz bana daha çok yardımcı olabilir mi bunu merak ediyorum. Eğer öğrenci indiriminiz devam ediyorsa sizinle görüşmek istiyorum.

1 cevap
Cevaplar (1)

Merhaba Merve Hn, biz merkez olarak Dinamik Psikoterapi yaklaşımını kullanıyoruz. Depresyonda yararlı olabilir. Öğrencilere yardımcı oluruz. Hoşçakalın,

19 Kasım 2021 21:50