TN
Soru Sahibi
5 Haziran 2021 17:13

Damar tıkanıklığı

Hocam merhaba. Annem 72 yaşında böbrek nakilli 2 bacağında da tıkanıklık var. Sağ ayağından 2 parmağından amputasyon yapıldı. Sol ayağında da 2 parmağında kararma ve yara başladı. Ağrılarından duramıyor. Bir kere sol bacağı için anjiyo yapıldı ancak diz altındaki damarları açamadıklarını söylediler. Malatya da oturuyorlar. Çaresiz kaldılar. Ne yapmalarını önerirsiniz

0
2 cevap
000 görüntülenme
Cevaplar (2)

İyi günler, Sizin Kalp Damar Cerrahisi uzmanıyla görüşmenizde fayda var. Hiperbarik oksijen tedavisi açısından değerlendirilmesi gerekebilir. Geçmiş olsun.

10 Haziran 2021 09:08
TN
Soru Sahibi

Hocam 2 ay oksijen tedavisi de aldılar. Birçok kalp damar cerrahisi uzmanıyla da görüştük bir şey yapamayacaklarını böbrek nakilli olduğu için riskli olduğunu söylüyorlar ve tıkalı kısımdan bacağı kesmeyi öneriyorlar.

10 Haziran 2021 10:55

Bacak iskemisi artık tedavi edilemez seviyeye geldiğinde, kesilmesi gerekiyorsa geciktirmemek de çok önemlidir. Çünkü geçen zaman kesilme düzeyinin daha yukarı çıkmasına neden oluyor çoğunlukla. KDC uzmanının önerilerine acilen uymakta fayda var. Geçmiş olsun.

11 Haziran 2021 10:08
Doç. Dr. Zekeriya Arslan
Doç. Dr. Zekeriya Arslan Kardiyoloji

Yazar toplam 508 soru cevapladı.

Doktorun Cevapladığı Diğer Sorular
Kalp sintigrafisi Doç. Dr. Zekeriya Arslan
Düşük şiddetli iskemi Doç. Dr. Zekeriya Arslan
Kalbin hızlı atmasi Doç. Dr. Zekeriya Arslan
Ekstrasistol ilaç Doç. Dr. Zekeriya Arslan
ritim holter Doç. Dr. Zekeriya Arslan
Kardiyoloji İle İlgili Diğer Uzmanlar
Facebook Twitter Instagram Youtube