BB
Soru Sahibi
23 Mart 2021 09:12

D vitamini

Merhaba hocam 4 5 aydır Günde 4 damla coledan kullanıyorum Bugün d vitaminime baktırdım 33μg/L çıktı. Referans aralığı: 9,40 -59,10 Günde 4 damla coledana devam edeyim mi? Bir de hocam diğer d vitamini testlerimde sonuç ng/ml çıkıyordu Bu yaptırdığımda μg/L çıktı ikisinin değeri de aynı mı oluyor ? Teşekkürler

1 cevap
Cevaplar (1)
Uzm. Dr. Hüseyin Sağlam
Dahiliye - İç Hastalıkları

Bilal Bey Vitamin D düzeyiniz normalsınırlarda ,kullandığınız Vit D preparatı uygundur ,günde 2 damla yeterlidiriLboratuvar sonuçları,ml de nanogram veya Litrede microgram olarak verilmiş sonuçlar buna göre değerlendirilir.Geçmiş olsun..

26 Nisan 2021 23:51